Головна » 2018 » Травень » 4 » Відзначення дня Соборності
10:12
Відзначення дня Соборності

Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.

Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австоро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Акт возз’єднання, злуки двох Україн був, швидше, символічним знаком прагнення єдності, бо у керівництві країни спільності тоді не було.

УНР як незалежна держава постала рівно за рік перед цим. ЗУНР (Західноукраїнська Народна Республіка) постала в листопаді 1918 року, і відразу ж розпочався процес об'єднання: зазбручанська Українська національна рада надіслала до Києва свою делегацію для переговорів із гетьманом Павлом Скоропадським. Після зміни влади переговори велися з Директорією. 1 грудня 1918 року у Фастові був укладений «передвступний договір» про «злуку обох українських держав в одну державну одиницю». 21 січня 1919 р. в Хусті Всенародні збори ухвалили приєднати до Української Народної Республіки Закарпаття. Наступного дня у Києві в урочистостях з нагоди свята Злуки брала участь делегація — тридцять шість чоловік — Західної області УНР.

22 січня 1973 року в Чорткові на Тернопільщині гурт молоді під орудою Володимира Мармуса вивісив жовто-блакитні прапори (за що хлопців ув'язнили в радянському концтаборі).

22 січня 1978 р. на знак протесту проти російської окупації біля могили Тараса Шевченка в Каневі спалив себе Олекса Гірник із Калуша.

22 січня 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши  «живий ланцюг» від Києва до Львова, на згадку про проголошення Акту Соборності.

До відзначення Дня Соборності України, для учні нашої школи було проведено відкритий урок, на якому кожен з дітей ознайомився з подіями цієї дати. Також було переглянуто документальний фільм 1919 року.

На відкритому уроці діти заспівали пісні, а саме 7 клас виконав пісню «Наша Україна», 4 клас заспівав про «Нову країну».

Наші енергійні, талановиті дівчата затанцювали танок «Молодь України».

Завершився захід  віршом «Молитва за Україну» у виконанні Завалій Олександри.

Молюсь за тебе, Україно,

Молюсь за тебе кожен час,

Бо ти у нас одна-єдина

Писав в своїх віршах Тарас.

Молюсь, – казав він, щоб у тебе

Не було між людьми війни,

Щоб завжди було чисте небо

На нашій стомленій землі,

Щоб завше у садку смерека

Весняним квітом під вікном цвіла

І прилітали з вирію лелеки!

Щоб гомін хвиль послухати Дніпра!

 

 

Переглядів: 37 | Додав: ssss | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: