Книги – морська глибина.

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.


 

      Бібліотека – це не тільки місце зберігання та читання книг, журналів чи енциклопедій, паперових або електронних. І не просто точка доступу до мережі Інтернет або місце, де можна знайти потрібну інформацію. Насамперед бібліотеку створюють її читачі. Адже без читачів бібліотека не житиме! Приходьте до бібліотеки, беріть участь у її житті – і тоді й ваше життя стане яскравішим, багатим, цікавішим!

Якщо пошукаєш у книгах мудрості уважно,

то знайдеш велику користь для душі своєї.

Нестор (Літописець Київської Русі)


     В умовах жорстокої конкуренції з електронними засобами масової інформації, Інтернетом створення комфорту і сучасного дизайну в бібліотеці є умовою в боротьбі за читача. В емоційно-психологічному плані створення позитивного образу бібліотеки велике значення має персональна робота про кожного відвідувача бібліотеки, повага до нього. На користувачів значний вплив справляє загальна бібліотечна атмосфера: затишність, оформлення інтер'єрів, озеленення. Адже всім приємно працювати в читальному залі, де багато квітів, панує затишок, а бібліотекарі зустрічають вас привітно і доброзичливо.

    Для юнацької бібліотеки, де вікова специфіка може передбачати, з одного боку, певну сором'язливість, вразливість, а з іншого – браваду, навіть агресивність читача, обов'язково повинно бути доброзичливе, толерантне ставлення до користувачів.

     Комплекс заходів спрямованих на створення комфортних умов у бібліотеці, сприятиме підвищенню якості обслуговування читачів.