І. Форми та методи роботи

 

             Вибір форми  роботи з книгою залежить від теми, характеру літератури, вікових  особливостей і

          конкретних педагогічних задач, які ставлять перед собою бібліотекарі.

             Якщо ставиться мета познайомити читача з певним виданням та дати  установку тільки на

          читання, можна саме і використати рекламу книги.

             Саме для цього ми і виробили певний план дій, щодо проведення форм реклами.

      А  саме:

                                                      

 

Систематично ведемо спостереження щодо вивчення читацьких інтересів


ІІ. Акція «Живи книго!»

збережи  шкільний  підручник

 

    Згідно з Положенням про Всеукраїнську акцію «Живи, книго!», яка проводиться Міністерством Освіти України з березня 1999 року, у нашій школі проводиться організаційна і методична робота, спрямована на збереження підручників.

    В акції беруть участь педагогічний та учнівський колективи,шкільна бібліотека. Хід огляду – конкурсу спрямовується шкільним оргкомітетом, до складу якого входять класні керівники, учні,бібліотекар школи. Оргкомітет розробив умови змагання, критерії оцінювання стану підручників, умови нагородження переможців, заходи щодо проведення огляду – конкурсу.

    В усіх класах працюють пости бережливих, які разом з класним керівником перевіряють стан підручників у своїх класах. Організовано роботу із залучення дітей до ремонту книг. У бібліотеці діє «Книжкова лікарня». У класах проводяться дні профілактичного ремонту підручників.

    Протягом навчального року проводяться бесіди з учнями про бережливе ставлення до підручників. У 5-8 класах : « Скільки коштує підручник» ,          « Правила користування книгою», « Як відремонтувати книгу». У 9-11 класах: «Чи важко утримувати підручник в належному стані», « Безкоштовні підручники та витрати суспільства», « Що таке бережливість».

    Висвітлення результатів здійснюється на шкільних лінійках та через шкільну пресу.

    Оргкомітет спільно з бібліотечним активом проводить рейд – перевірки стану підручників за такими критеріями :

 

Перший рік користування :

           Високий рівень – підручник був у користуванні, але не має ушкоджень.

           Середній рівень – є незначні ушкодження, придатний до користування.

           Задовільний – має значні ушкодження, не придатний до користування.

 

Другий, третій, четвертий рік користування:

           Високий і середній бал – виставляється, якщо за збереження підручників у попередні роки були виставлені ці оцінки і він збережений в такому стані. При значному зношенні, або якщо книжка не обгорнута, оцінка на бал знижується.

          Задовільний і незадовільний бал – виставлено, учень, який користується підручником, зберіг його, відремонтував, оцінка зберігається, а учня слід відзначити подякою.


ІІІ. Популяризація бібліотечного фонду

 

    Шкільна бібліотека засобами бібліотечної роботи популяризує книгу і читання, підвищує престиж освіченості і культурності, виходячи як з потреб суспільства , так і з природних прагнень особистості.

   Роботу з популяризації бібліотечно – бібліографічних знань серед учнів школи здійснюємо за допомогою проведення бесід, організації книжкових виставок , оглядів , лекцій , бібліотечних уроків . Надаємо індивідуальні і групові консультації .

Організовуємо та беремо участь у  науково – пошуковій та краєзнавчій роботі , що пов’язана  з книгою , навчальним підручником та іншою формою інформації .

В межах своєї діяльності беремо участь в навчально – виховному процесі в організації загальних , групових , класних , масових заходах , виставках та оглядах , передбачених планом роботи .


Свята і будні шкільної бібліотеки